0
Sepetim - 0 items
  • Sepetinizde henüz ürün yok.

Süs Bitkisi İçin En İdeal Tercih: Sukulent

Süs Bitkisi İçin En İdeal Tercih: Sukulent

Süs Bitkisi İçin En İdeal Tercih: Sukulent

Sukulent ürünü; hiç kuşku yok ki diğer ürünlerle mukayese edilmeksizin son yılların en moda süs bitkisi. Kendisine sevgi besleyen bütün bir kitleyi minik bitkilerin kendine ait dünyasına doğru uzun bir serüvene çıkaran Sukulent’in sahip olduğu bu popülaritenin sebepleri de bir o kadar merak söz konusu.

Kuşkusuz sukulent; bakımının kolaylığı ve odanın, boyutuna göre ya da yerleştirilebilecek herhangi bir yerin konumuna göre küçük olduğundan dolayı yerleşim konusundaki rahatlığı tercih edilmesinin en büyük sebepleri arasında yer alıyor. Bu sebepler, onunla uğraşmanın ve onu yetiştirmenin tadını da damakta bırakıyor.

Bahçe için malzemeler:

  • Ufak çakıl taşları
  • Kaktüse uygun biçimde kullanılan topraklar
  • Süzme işlemi için bataklık yosunu
  • Süzme işlemi için kömür
  • Süslemek için yosun, taş, bilye vs. gibi objeler

Ufak fakat önemli uyarılar;

Sukulent bitkisi, fazla su ihtiyacı olan bir bitki değildir. Ayrıca bu tarz bitkiler çok su depolayamazlar. Fazla su vererek onlara fayda değil ziyadesiyle zarar vermiş olursunuz. Sulama, sıcaklık, güneş ve diğer oda etkenlerine göre 20-25 günde bir yapılır. Bu sulama işleminde ise toprağı ıslatmak kâfi.

Parlak ışık iyi bir seçim olur. Sukulentler iç veya dış ortam ayırt etmeksizin yaşamaya uygun bitkilerdir. Işık konusunda dikkat etmemiz gereken husus ise; nerede yaşarsa yaşasın sukulent bitkisi maksimum seviyede bir ışık almasın.

Leave a comment

Related Posts

WhatsApp chat

Enter your keyword